Malediwy pogoda - czy warto tam lecieć przez cały rok?
skip to Main Content
Malediwy Pogoda Luxhotels (1)

Malediwy Pogoda

Które miesiące najlepiej wybrać na podróż?

Praktycznie na każdym zdjęciu z Malediwów widać piękną i słoneczną pogodę oraz niewzburzone łagodne wody oceanu Indyjskiego. Ale czy zawsze tak jest? Czy na Malediwy warto lecieć przez cały rok?

Zamów

Malediwy Pogoda

Temperatura

Temperatury na archipelagu (cały archipelag to ok 1200 wysp rozsianych na powierzchni o wymiarach 820 na 130 km) Malediwów w ciągu roku są praktycznie stałe i z reguły wynoszą ok 30 st. Celsjusza w dzień o w granicach 23-25 stopni w nocy. Wartości temperatury w poszczególnych miesiącach przedstawia tabela.

Temperatura wody to idealne ciepłe 27-29 stopni przez cały rok. Takie warunki sprawiają, że wyspy te są idealną destynacją dla miłośników nurkowania. Na atolach znajdują się liczne spoty nurkowe i szkoły PADI.

Pod względem temperatur praktycznie w każdym miesiącu roku panują idealne warunki do wypoczynku.

PONAD 100 HOTELI NA MALEDIWACH DO TWOJEJ DYSPOZYCJI

Sprawdzone oferty i najlepsze ceny

Malediwy to nasz najbardziej popularny kierunek. Co roku te rajskie wyspy odwiedzają  nami setki nowych i powracających klientów. Nasi wykwalifikowani doradcy wizytują i sprawdzają hotele, które wybierają nasi klienci.
Sprawdź jak szybko znajdziemy najlepsza ofertę dla Ciebie i Twojej rodziny!

Malediwy Pogoda

KIEDY JECHAĆ?

Na Malediwach w zasadzie wyróżnia się dwa sezony.

Sezon wysoki – od listopada do marca. Charakteryzuje się najmniejszymi opadami i jednocześnie najwyższymi cenami. W styczniu i lutym, na Malediwach jest zdecydowanie najlepsza pogoda w roku a co za tym idzie – najwyższe ceny.

Sezon niski, czyli miesiące od marca do października. Jest trochę więcej opadów ale w zamian za to hotele oferują naprawdę korzystne opusty cenowe. Pogoda w dalszym ciągu pozwala na komfortowe plażowanie i wylegiwanie się na słońcu.

WAŻNE: organizację wyjazdu na Malediwy warto rozpocząć około 6 miesięcy przed planowanym wylotem ze względu na ceny biletów lotniczych. Nasi konsultanci specjalizują się w wyszukiwaniu najlepszych ofert hotelowych i przelotów. Zapraszamy do kontaktu z nimi.

Malediwy Pogoda

Deszcze i wilgotność

Z racji swojego położenia Malediwy praktycznie cały rok charakteryzują się dość wilgotnością większą niż, ta do której jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce. To właśnie dzięki niej atole są cudownie zielone i pełne wspaniałej, bujnej roślinności. Niemniej nie jest ona problemem praktycznie przez cały rok. Nawet w miesiącach takich jaki lipiec czy sierpień, gdzie wilgotność jest największa, nie stanowi problemu i pozwala na swobodne wypoczywanie.

Opady deszczu są na stałe wpisane w klimat Malediwów. Nawet w najlepszych do podróżowania miesiącach (od listopada do marca) może zdarzyć się przelotny deszcz. Pada najczęściej w nocy lub bardzo wczesny rankiem i bardzo krótko.
W miesiącach letnich deszcze mogą zdarzać się również w dzień, niemniej są bardzo krótkie i przelotne.

Malediwy Pogoda Luxhotels (2)

Malediwy Pogoda

Godziny słońca dziennie

Co ciekawe w najlepszych pogodowo miesiącach na Malediwach słonce świeci dość krótko, bo maksymalnie 9 godzin. Dla porównania w Warszawie w czerwcu słonce świeci ok 10 godzin, a w Egipcie aż 13! Z racji dość szybkiego zachodu słońca warto wybrać willę z widokiem właśnie w tę stronę i delektować się pięknymi widokami co wieczór.

Malediwy Pogoda

Tabela

Miesiąc I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Temperatura w ciągu dnia [st. C] 30 31 32 33 33 31 30 30 30 30 31 30
Temperatura w nocy [st. C] 23 24 26 27 27 26 25 25 25 25 24 23
Temperatura wody [st. C] 27 27 28 29 29 28 28 27 27 28 28 27
Godziny słońca dziennie 8 9 8 7 6 4 4 5 6 6 6 7
Liczba dni deszczowych 1 0 0 2 5 17 16 11 10 9 4 2

Oferty wszystkich hoteli na Seszelach i Malediwach dostępne są u naszych konsultantów. Zapraszamy do kontaktu mailowego, telefonicznego (Kontakt) lub przez poniższy formularz:

Formularz kontaktowy

  Zamów indywidualną ofertę

  Pola oznaczone symbolem (*) są polami obowiązkowymi. Wypełniając formularz zgadzasz się na nasza politykę przechowywania danych osobowych opisaną tutaj:
  Polityka ochrony danych osobowych.
  Zamieszczone na stronie opisy ofert mają charakter orientacyjny Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie. Finalny opis oferty dołączony będzie do dokumentów rezerwacyjnych.
  Przed wylotem należy zawsze zapoznać się informacjami konsularnymi i przepisami wjazdowymi zawartymi w przewodniku MSZ Polak za granicą.

  Back To Top