skip to Main Content

Waldorf Astoria

Waldorf Astoria to jedna z naszych partnerskich sieci hoteli. Jest to jedna z najbardziej luksusowych sieci hotelowych na Świecie i jednocześnie jedna z największych tego typu sieci. W swoim portfolio ma 38 hoteli zlokalizowanych w różnych zakątkach globu. Waldorf na swoje hotele w centrach miast, na prywatnych wyspach i przy najpiękniejszych plażach.

ZAMÓW INDYWIDUALNĄ OFERTĘ

WALDORF ASTORIA HOTELE

Marka Waldorf Astoria sięga 1893 roku, kiedy to w Nowym Jorku otwarto pierwszy hotel o tej nazwie. Szybko stał się on ikoną luksusu i gościł wybitne osobistości ze świata biznesu, polityki i kultury. W 1949 roku hotel został przejęty przez Conrada Hiltona, a marka Waldorf Astoria zaczęła się rozwijać na całym świecie.

Sieć Waldorf Astoria wywodzi się z dwóch oddzielnych hoteli w Nowym Jorku: hotelu Waldorf, otwartego w 1893 roku, oraz hotelu Astoria, otwartego w 1897 roku. Dopiero w 1929 roku połączono je w jeden, słynny hotel Waldorf Astoria.

Wśród słynnych gości hoteli Waldorf Astoria znajdują się m.in.: prezydenci USA (w tym Theodore Roosevelt, Herbert Hoover, Franklin D. Roosevelt i John F. Kennedy), Charlie Chaplin, Elizabeth Taylor, Frank Sinatra, Marylin Monroe i Elvis Presley.

Hotel Waldorf Astoria słynie z wielu tradycji, takich jak popołudniowa herbatka z muzyką na żywo, kolacja sylwestrowa i coroczny bal kwiatów.

W hotelach Waldorf Astoria znajduje się wiele zabytkowych zegarów, z których najsłynniejszy to zegar Waldorf Astoria, który od 1893 roku stoi w holu głównym.

Kilka ciekawostek o sieci:

 • Hotel Waldorf Astoria w Nowym Jorku był inspiracją dla hotelu Grand Budapest Hotel w filmie Wes Andersona o tej samej nazwie.
 • W hotelu Waldorf Astoria w Nowym Jorku odbyło się pierwsze rozdanie Oscarów w 1929 roku.
 • Frank Sinatra występował w hotelu Waldorf Astoria w Nowym Jorku przez cztery kolejne lata (od 1953 do 1957 roku).
 • Hotel Waldorf Astoria w Nowym Jorku był ulubionym miejscem spotkań wielu polityków i dyplomatów.
 • Kuba Libre to słynny drink został po raz pierwszy wymyślony w hotelu Waldorf Astoria w 1900 roku.

Sieć Waldorf Astoria to synonim luksusu, elegancji i bogatej historii. To miejsce, gdzie można poczuć się jak gwiazda filmowa i doświadczyć prawdziwego królewskiego traktowania.

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko*:

  Adres email*:

  Telefon*:

  Data wyjazdu od:

  Data wyjazdu do:

  Wiadomość:

  Na bieżąco dodajemy hotele do naszej oferty. Jeśli jakiegoś hotelu nie ma w naszym spisie, to znaczy że jeszcze nie zdążyliśmy z jego opisem. Każdy hotel jest dostępny u naszych konsultantów. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego (Kontakt) lub poprzez formularz:

  Pola oznaczone symbolem (*) są polami obowiązkowymi. Wypełniając formularz zgadzasz się na nasza politykę przechowywania danych osobowych opisaną tutaj:
  Polityka ochrony danych osobowych.
  Zamieszczone na stronie opisy ofert mają charakter orientacyjny Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie. Finalny opis oferty dołączony będzie do dokumentów rezerwacyjnych.
  Przed wylotem należy zawsze zapoznać się informacjami konsularnymi i przepisami wjazdowymi zawartymi w przewodniku MSZ Polak za granicą.

  Back To Top